Eğitim Yaklaşımımız...

Sanatın ve Dilin Okulu

  • Fi Kids Eğitim Yaklaşımı’na göre herkese uygulanan sabit program yoktur. Büyüme sürecindeki çocuğun gelişimini engelleyen “duvar”ı ortadan kaldıran, proje bazlı eğitimi destekleyen Reggio Emilia Yaklaşımı,

    Öğrencinin bireysel öğrenme seviyesini belirleyen enstrümanlar ve öğrencilerin güçlü oldukları ve ilgi duydukları alanlara odaklanarak onlara kendi eğitim sürecini kendisinin organize edebilme becerisini kazandırmayı hedefleyen Klax eğitim modeli, oyuncak ne kadar basit ise o kadar yaratıcılığı destekler düşüncesini savunan, çocukların sanatsal üretimlerinin sonucunu değil, sürecin kendisini başarı sayan Waldorf Eğitim Sistemi gibi kuramsal modellerden faydalanılır.

  • Fi Kids’de her şeyden önce çocuklarımıza özel birer değer olarak yaklaşırız. Ortak hareket ettiğimiz nokta, temel sanat ve yabancı dil eğitimidir. Çocuklarımızın içlerindeki eşsiz potansiyeli ortaya çıkarmak ve bu potansiyeli uluslararası alanlarda rahatça ifade edebilmelerine olanak sağlamak için hareket ederiz.

    Çocuğumuz kendini keşfederek çıkmış olduğu yolculukta Fi Kids uzman kadromuz ile kendisine bu yoldaki farkındalıkları görmesini ve öğrenmesini amaçlarız.

    Fi Kids Anaokulumuzda birçok eğitim yaklaşımından esinlenilmiş uygulamaları gerçekleştirme gayretinde, doğayı merkeze alan, sürdürülebilirliğe kafa yoran, farklılıkları önemseyen, kültürel ve geleneksel öğeleri zenginlik olarak ele alan eğitsel bakış açısı ile ilerleriz.

Bire Bir Piyano Eğitimi

Sanat temelli okulumuz Fi Kids’te öğrencilerimizi erken yaşta piyano ile tanıştırıyoruz. 

Tüm dünyada referans çalgı olarak kabul edilen piyano, müziğe başlangıç ve kulak gelişim için en doğru tercihtir.

 

Özel piyano sınıfımızda derslerimiz birebir olarak verilmektedir. Bu derslerde her öğrencinin gelişim sürecine uygun uluslararası metodlar kullanılmaktadır. 

 

 

 

Fi Kids çocukları mezun olduklarında temel seviyede piyano çalan, klasikleşmiş repertuvara hakim bireyler olurlar.

fi_kids_piyano
Atölyeler

öğrencilerimiz için hazırlanmış özel sınıflar!