Hakkımızda

Kuruluş amacı sanat ve dil eğitimi olan Fi Kids, bir anaokulundan daha fazlası…

Videoyu oynat

Hakkımızda

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan genç ve dinamik dört sanatçı tarafından kurulan Fi Sanat Akademisi, 2014 yılından beri kurs alanında hizmet vermektedir. Bu süre içerisinde onlarca öğrenci yetenek sınavı ile öğrenci alan, Türkiye’nin dört bir yanındaki Güzel Sanatlar ve Konservatuvar okullarına yerleştirilmiş, yediden yetmişe yüzlerce öğrenci de yöntemli bir sanat eğitimi ile tanışma fırsatı yakalamıştır.

Kurum, faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Bunun yanı sıra;

Bir çocuğun kurumsal eğitim anlayışı ile ilk kez tanıştığı, ileriki yaşlarını fazlasıyla etkileyen 0-6 yaş dönemini kapsayan bir okul kurma düşüncesi ortaya çıkmıştır. Fi Kids, sürdürülebilir bir eğitim anlayışı ile kurulmuş, Haziran 2023 döneminde kurumsal kimliğine kavuşmuş Fi Eğitim Kurumları bünyesindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel anaokuludur. 

Fi Kids olarak; eğitime kafa yoran, doğayı merkez alan, farklılıkları önemseyen, kültürel ve geleneksel öğeleri zenginlik olarak ele alan, eğitsel bakış açısına sahip, dil ve sanat eğitimini ön planda tutan bir eğitim programımızı uygulamaktayız.

Eğitim merkezlerimizde kalite standartlarımızın en büyük garantisi siz velilerimize sunduğumuz “ŞEFFAFLIK” ilkesidir. Sunulan standartların anlık değil, bütün bir yıl boyunca devam etmekte olduğunu garanti etmekteyiz.

fi_kids_anaokulu

Neden Fi Kids?

Fi Kids olarak çocuklarımızın günün büyük bölümünde temiz havada olmalarını teşvik ediyoruz!

Ezber ve ürün odaklı sonuçlu etkinliklere hayır!

Bırakın çocuklar Fi Kids’de öğrenmeyi sevsinler, meraklarını yitirmesinler, kendi meraklarının peşine düşsünler.  Ayakkabılarını, tişörtlerini ters giydilerse fark etmelerini sağlayalım ama lütfen değiştirmeyelim. Yoksa nasıl öğrenecekler?

Her çocuk aynı resmi çizemez, aynı ürünü çıkaramaz. Çocuğumuzun gelişiminin kendi içinde değerlendirilmesi önemli; onları bu okulda kimse ile karşılaştırmayacağız.

Çocuklarımız kâğıt üzerinde değil; Müzik, Sanat, Bilim ve Mutfak Atölyelerimizde bilgiyi deneyimleyerek, duyguyu yaşayarak öğrenecekler ve doğadaki mucizelerle karşılaşacaklar.

Çocuklarımız doğayla ne kadar etkileşim içindeler?

Çevrelerindeki değişimleri ne kadar fark edebiliyorlar? Küçük yaştan itibaren çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamak, kendi sebzelerini yetiştirmek, küçük canlıları, kuşları gözlemlemek çok önemlidir. Kuşların kışın beslenmeleri için kuş evleri hazırlıyoruz. Ekolojik sistemi tanıyor ve bizim için ne kadar önemli olduğunu öğreniyoruz. “Parmak izlerimiz aynı mı?”, “Derimiz bizi nasıl korur?”, “Yağmur yağdırabilir miyiz?”, “Hangisi daha sıcak?”, “Tırtıl nasıl kelebek oldu?”, “Çiçeğimiz nasıl renklendi?” gibi pek çok sorunun cevabını bilim ve doğa atölyesinde öğreniyoruz.

Çocuklar doğdukları ilk andan itibaren anlamak ve anlatmak isterler. Bu anlamda dil, ifadenin en temel aracıdır. Erken yaşta dil eğitimi alan çocuklar düşünme, odaklanma, matematiksel bakış açısı kazanma gibi konularda daha başarılı olmaktadır. 0-6 yaş aralığında alınan dil eğitimi, öğrencilerin öğrendikleri dili ana dilleri ile karşılaştırarak öğrenmelerini değil, başlı başına yeni kavramlar bütünü olarak kavramalarını sağlar. Bu sayede dili gündelik hayatın bir parçası olarak oldukça hızlı bir şekilde öğrenmiş olurlar. Fi Kids’de dil eğitimi büyük bir öneme sahiptir.

Sağlık & Emniyet

Okulumuzun kapısı, veli ve misafirlerimize her zaman açıktır. Güvenlik nedeniyle, velilerin ve velilerce görevlendirilen kişilerin çocukları okuldan almak için ya da başka bir amaçla okulu ziyaretleri sırasında temizlik-hijyen ve güvenlik amacıyla okul lobisine galoşsuz girmemelerini ve lobi dışında beklemelerini önemle rica ediyoruz.

Öğrencilerimizin yemekleri mutfak görevlimiz tarafından, hijyenik koşullarda okulumuz mutfağında pişirilir.

Çocuklarımızın sağlıklı büyüyebilmeleri için hijyenik ortamlar sağlamayı hedefliyoruz. Okulumuzda alerjiye karşı minimum düzeyde halı kullanılmakta, eğitim ortamlarında laminant parke tercih edilmektedir. Tüm araç ve gereçlerimiz sağlıklı ürünlerden oluşmaktadır ve çocuk sağlığını olumsuz etkilemeyecek temizlik ürünleri ile periyodik olarak temizlenir.